Ο Αναπτυξιακός Σύλλογος Γυναικών Επιχειρηματιών Κρήτης διοργανώνει στην Πλατεία Ελευθερίας στο Ηράκλειο, από 29 Ιουλίου έως και 7 Αυγούστου 2022, την 21η έκθεση -γιορτή των μελών του- με Κρητικά προϊόντα, Οικοτεχνίας, Χειροτεχνίας με τίτλο: «Τα παραδοσιακά επαγγέλματα και η εξέλιξη τους». Τα εγκαίνια της έκθεσης θα πραγματοποιηθούν την Παρασκευή 29 Ιουλίου στις 7.30 το απόγευμα.
Στην διάρκεια της έκθεσης κάθε βράδυ, παράλληλες εκδηλώσεις που αναδεικνύουν τα ήθη και έθιμα του τόπου μας όπως: Κρητικές βραδιές, μουσική, χορός, παιχνίδια, μαγειρική, καλαθοπλεκτική, υφαντική, κόσμημα, ζωγραφική, παρουσίαση βιβλίου κλπ. Επίσης θα λειτουργεί καθημερινά γραφείο συμμετοχής για «Ημέρα Καριέρας».
Παράλληλα θα διοργανώνονται δωρεάν Μαστογραφίες από την Κινητή Μονάδα της Περιφέρειας Κρήτης και συνεχή ενημέρωση για το μελάνωμα, από τον Όμιλο Εθελοντών κατά του Καρκίνου «ΑΓΚΑΛΙΑΖΩ».
Η έκθεση γίνεται με τη συνδιοργάνωση της Περιφέρειας Κρήτης.
ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ :
- Πρωτοσέλιδο εφημερίδας “Ανατολή” 26/7/2024
- Πρωτοσέλιδο εφημερίδας “Νέα Κρήτη” 26/7/2024
- Πρωτοσέλιδο εφημερίδας “Ιεράπετρα 21ος Αιών” 25/7/2024
- Πρωτοσέλιδο εφημερίδας “Νέα Επαρχία” 23/7/2024
- Νέα μεγάλη έρευνα για την αναλυτική χαρτογράφηση αναγκών επιχειρήσεων (KEEE)
- 20ο τεύχος Κρητών Επιχειρείν • Η Δύναμη της Έρευνας στο Επιχειρείν • Αφιέρωμα ΙΤΕ •
- ΙΜΕ ΓΣΕΒΕΕ: Οι ελληνικές μικρομεσαίες επιχειρήσεις, στην εποχή της τεχνητής νοημοσύνης
- Επιχορηγούμενη συμμετοχή Λασιθιώτικων επιχειρήσεων στην Διεθνή Έκθεση Organic & Natural Products Expo Dubai 2024